Instrukcja korzystania z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP Instytutu Hematologii i Transfuzjologii umożliwia podzielone na grupy tematyczne menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się artykół lub lista artykułów.

Powrót do strony głównej BIP Instytutu Hematoloigii i Transfuzjologii możliwy jest poprzez kliknięcie na znajdujący się w dolnej części ekranu pasek graficzny z ikoną BIP.

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po lewej stronie w menu głównym w dolnej części strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk oznaczony ”Szukaj”. Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.