Rejestracja kandydata na dawcę szpiku w ODS IHiT

         Ośrodek Dawców Szpiku Instytutu Hematologii i Transfuzjologii serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą zostać dawcami komórek krwiotwórczych do oddania krwi na badania immunogenetyczne. Po dokonaniu formalności i oznaczeniu Twoich antygenów HLA wprowadzimy Twoje dane do naszego Rejestru i nadamy Ci numer rejestracyjny. Od tej pory jesteś anonimowy, a Twoje dane osobowe są znane tylko pracownikom Ośrodka i posłużą jedynie do kontaktu z Tobą w przypadku, gdy Twoje antygeny HLA będą pasowały do konkretnego BIORCY.


                   Jak zarejestrować się jako potencjalny dawca Szpiku ?

Zapraszamy do Ośrodka Dawców Szpiku w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii, 02-776 Warszawa, ul. Indiry Gandhi 14, Zakład Transfuzjologii (pokój 013, parter) od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-14:30.

Wizyta w Ośrodku Dawców Szpiku zabiera łącznie ok. 30 minut, nie trzeba być na czczo. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

W trakcie wizyty poprosimy o wypełnienie:

- Ankiety zdrowotnej kandydata na dawcę komórek krwiotwórczych,

- Karty zgłoszenia kandydata na dawcę komórek krwiotwórczych.

oraz o zapoznanie się z:

- Ulotką informacyjną dla kandydatów na dawców komórek krwiotwórczych,

- Informacją o chorobach zakaźnych. 

Można przynieść ze sobą wypełnioną ankietę zdrowotną oraz kartę zgłoszenia kandydata na dawcę komórek krwiotwórczych (do pobrania ze strony internetowej WWW.IHiT.WAW.PL).

Po wypełnieniu dokumentów oraz kwalifikacji lekarskiej ostatnim etapem rejestracji kandydatów na dawców komórek krwiotwórczych jest pobranie dwóch próbek krwi do typowania HLA.