Jesteś tutaj: Strona główna > Archiwum
  

Archiwum

Platforma e-learning

2019-09-11

Po gorącym okresie urlopowym przypominamy o możliwości odbywania szkoleń na odległość z zakresu krwiolecznictwa. Jest to działanie wspierające proces kształcenia zawodowego członków Komitetów Transfuzjologicznych, osób bezpośrednio zaangażowanych w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkich osób uczestniczących w procesach krwiolecznictwa.

Więcej

Komunikat dla Pacjentów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2019-08-23

Szanowni Państwo,

Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z 2016 r. poz. 186 z póź. zm.) zostanie dokonana kasacja historii chorób Kliniki Hematologii, Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kliniki Chirurgii Ogólnej w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii z lat: 1998.
Wszyscy zainteresowani, którzy chcą odebrać oryginały historii chorób proszeni są o złożenie pisemnego wniosku w Kancelarii Instytutu (w godz. 8:00 - 15:00) w terminie do 30.09.2019 roku.
W/w wniosek powinien zawierać: dane osobowe pacjenta (imię i nazwisko, data urodzenia), adres zamieszkania, datę hospitalizacji, nazwę kliniki, numer telefonu wnioskodawcy.

 

Patronat Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii nad 12 Onkobiegiem

2019-08-22

 

tl_files/ONKOBIEG/ONKOBIEG 12.jpgUprzejmie informujemy, że Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii  - Prof. dr hab. n. med. Ewa Lech - Marańda objęła Patronatem 12 edycję imprezy "ONKOBIEG Razem po zdrowie".

ONKOBIEG odbędzie się w niedzielę 8 września 2019 r. i wzorem poprzednich lat trasa biegu bedzie wiodła wokół zabudowań budynków Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie.

Szczegóły dostępne na stronie:  www.onkobieg.pl

Ponadto wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do rejestracji w bazie dawców szpiku ODS IHiT do miasteczka 12-ego ONKOBIEGu w godz. 11:00-15:00.

Zapraszamy!

 

Ogólnodostępna platforma e-learning

2019-08-16

Zachęcamy do korzystania z platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.

W chwili obecnej platforma  ma już ponad 2000 kont!  

Dotychczas wydano 600 Certyfikatów! 

 

Przypominamy, że platforma umożliwia prowadzenie na odległość szkolenia z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego. Członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa zachęcamy do logowania się na platformę pod adresem www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl .

 

Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

  • dla lekarzy
  • dla pielęgniarek i położnych
  • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.  

Więcej

Akcja rekrutacji dawców szpiku podczas 12-ego ONKOBIEGU – 08.09.2019

2019-07-18

Serdecznie zapraszamy chętnych do rejestracji w bazie dawców szpiku ODS IHiT do miasteczka 12-ego Onkobiegu, w dniu 8.09.2019, w godz. 11:00-15:00, przy Centrum Onkologii, ul. Roentgena 5.

Jeśli jesteś pełnoletni, zdrowy i nie rejestrowałeś się do tej pory w żadnym Ośrodku Dawców Szpiku, a chcesz pomóc-zarejestruj się - uratuj życie.

Więcej

Już ponad 2000 uczestników platformy e-learning Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2019-07-10

Informujemy, że platforma e-learning opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020 ma już ponad 2000 uczestników!

 

Informujemy, że platforma e-learning opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020 ma już ponad 2000 uczestników!

Więcej

Nominacja Instytutu Hematologii i Transfuzjologii do nagrody HIPOKRATES MAZOWSZA 2019

2019-07-10

Mamy zaszczyt poinformować o nominacji Instytutu Hematologii i Transfuzjologii do nagrody HIPOKRATES MAZOWSZA 2019 w kategorii Szpital Roku. Plebiscyt HIPOKRATES MAZOWSZA, przeprowadzany wśród pacjentów szpitali organizowany jest przez „Polskę Metropolię Warszawską" i „Naszemiasto.pl" pod honorowym  patronatem Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, a także Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.

W plebiscycie głosami pacjentów wybierani są pracownicy oraz jednostki roku służby zdrowia w województwie mazowieckim. Celem akcji jest docenienie medyków oraz instytucji, które wyróżniają się podejściem do pacjenta.

Więcej

12 Onkobieg. Razem po zdrowie

2019-07-05

Serdecznie zapraszamy na 12-y Onkobieg, który odbędzie się 8-go września 2019 r. pod Centrum Onkologii - Instytut na ul. Roentgena 5 w Warszawie. Uczestnicy pobiegną razem dla pacjentów w trakcie terapii onkologicznych i profilaktyki zdrowotnej. Instytut Hematologii i Transfuzjologii jest partnerem strategicznym Onkobiegu. 

Więcej

Ogólnodostępna platforma e-learning

2019-06-14

Serdecznie zapraszamy do grona użytkowników ogólnodostępnej platformy e-learning pod adresem www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl 
Platforma ma już ponad 1800 uczestników!
Umożliwia prowadzenie na odległość szkolenia z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego. Zachęcamy członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa do logowania się na platformę. Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

  • dla lekarzy
  • dla pielęgniarek i położnych
  • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.  Dotychczas wydano 500 takich Certyfikatów. 

Więcej

Życzenia z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

2019-06-13

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, obchodzonego corocznie w dniu 14 czerwca, Minister Zdrowia oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii składają wyrazy wdzięczności za ofiarowanie własnej krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

Z okazji Swiatowego Dnia  Krwiodawcy, obchodzonego corocznie w dniu 14 czerwca, sktadam wyrazy wdzi cznosci  za  ofiarowanie wtasnej krwi dla ratowania zdrowia i zycia drugiego cztowieka

Więcej

Archiwum

Wróć