Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
  

Uroczyste przekazanie sprzętu medycznego

2019-02-04

W dniu 25 stycznia 2019 r. w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu medycznego – aparatu EKG oraz pomp infuzyjnych.

Fundatorem aparatu EKG  jest szkoła No bell Education Centre z Konstancina-Jeziornej. Środki finansowe na zakup powyższego sprzętu zebrano podczas aukcji charytatywnej w ramach Dnia Życzliwości organizowanego w szkole już po raz dziewiąty.

Aparat EKG został przekazany przez reprezentację uczniów i ich nauczycielkę Panią Magdalenę Ołdakowską na ręce Dyrektor IHIT – Pani Prof. dr hab. n. med. Ewy Lech-Marańdy. Sprzęt będzie służył w Klinice Hematologii.

W wydarzeniu brała również udział firma Medicart Healthcare Sp. z o.o., która poprzez Fundację na Rzecz Chorych z Chorobami Krwi przekazała Instytutowi 32 pompy infuzyjne. Sprzęt trafi do Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej, Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych, Kliniki Hematologii oraz Oddziału Leczenia Dziennego.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział pracownicy Instytutu, w tym profesorowie obdarowanych klinik, lekarze oraz pielęgniarki. Podczas spotkania Pani Dyrektor Ewa Lech-Marańda w imieniu pracowników IHIT przekazała Fundatorom dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie i zakup sprzętu na rzecz pacjentów Instytutu.

Wróć