Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
  

Koncert muzyki fortepianowej w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii

2018-10-05

W dniu 02.10.2018r. Instytut Hematologii i Transfuzjologii zmienił salę audiowizualną w wyjątkową salę koncertową. Tego wieczoru mieliśmy zaszczyt gościć wybitnego pianistę, laureata wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, Pana Krzysztofa Książka.

Przez blisko godzinę wyjątkowa i niezwykle poruszająca muzyka podziwiana była przez licznie przybyłych Pacjentów, jak również Dyrekcję oraz pracowników Instytutu.

Niecodzienne wydarzenie było okazją do świętowania 10-lecia istnienia Fundacji DKMS szerzącej w Polsce ideę dawstwa szpiku.

Prof. dr hab. n. med. Ewa Lech - Marańda, Dyrektor Instytutu podkreśla - Medycyna od dawna dostrzega wartościowy wpływ muzyki na zdrowie człowieka. Cieszymy się, że nasi Pacjenci mogli doświadczyć tak pięknej muzyki na żywo. Dzięki temu niecodziennemu wydarzeniu udało nam się przerwać monotonię szpitalnego życia, a na twarzach naszych słuchaczy zagościły radość i uśmiech.

Muzyka tak jak medycyna nie zna granic. Język muzyki jest uniwersalny i mogą nim ze sobą komunikować ludzie przeróżnych narodowości. W transplantologii, zwłaszcza hematologicznej również nie ma barier i granic dla komórek macierzystych, które od dawcy szpiku wędrują do przysłowiowego „bliźniaka genetycznego” potrzebującego przeszczepu, aby ratując go utworzyć ponownie tę harmonijną całość – dodaje dr Tigran Torosian, hematolog, Dyrektor Medyczny Fundacji DKMS, a także muzyk, który gra na altówce.

 

Wróć