O Instytucie

Utworzony w 1951 roku Instytut Hematologii i Transfuzjologii, z siedzibą na warszawskim Ursynowie przy ul. I. Gandhi 14, jest głównym w kraju ośrodkiem naukowym w zakresie swoich dyscyplin tytułowych oraz referencyjnym ośrodkiem kliniczno-diagnostycznym.

Więcej

test

 • Działalność wydawnicza
 • Uratuj życie
 • E - book
 • Kwartalnik Hematologia
 • Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji
 • Cyfralab
 • Projekt e-Krew
 • Konflikt płytkowy PREVFNAIT

Kontakt

02-776 Warszawa
ul. Indiry Gandhi 14

tel.: +48 22 34 96 100
fax: +48 22 34 96 178

sekihit@ihit.waw.pl

NIP: 525-000-94-24
REGON: 000288484

Nr rachunku bankowego:
PKO S.A. 16 1240 6003 1111 0000 4946 7956

tl_files/Marek Krawczyk/IHiT.png

Aktualności

Platforma e-learning

2019-09-11

Po gorącym okresie urlopowym przypominamy o możliwości odbywania szkoleń na odległość z zakresu krwiolecznictwa. Jest to działanie wspierające proces kształcenia zawodowego członków Komitetów Transfuzjologicznych, osób bezpośrednio zaangażowanych w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkich osób uczestniczących w procesach krwiolecznictwa.

Więcej

Komunikat dla Pacjentów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2019-08-23

Szanowni Państwo,

Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z 2016 r. poz. 186 z póź. zm.) zostanie dokonana kasacja historii chorób Kliniki Hematologii, Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kliniki Chirurgii Ogólnej w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii z lat: 1998.
Wszyscy zainteresowani, którzy chcą odebrać oryginały historii chorób proszeni są o złożenie pisemnego wniosku w Kancelarii Instytutu (w godz. 8:00 - 15:00) w terminie do 30.09.2019 roku.
W/w wniosek powinien zawierać: dane osobowe pacjenta (imię i nazwisko, data urodzenia), adres zamieszkania, datę hospitalizacji, nazwę kliniki, numer telefonu wnioskodawcy.

 

Patronat Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii nad 12 Onkobiegiem

2019-08-22

 

tl_files/ONKOBIEG/ONKOBIEG 12.jpgUprzejmie informujemy, że Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii  - Prof. dr hab. n. med. Ewa Lech - Marańda objęła Patronatem 12 edycję imprezy "ONKOBIEG Razem po zdrowie".

ONKOBIEG odbędzie się w niedzielę 8 września 2019 r. i wzorem poprzednich lat trasa biegu bedzie wiodła wokół zabudowań budynków Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie.

Szczegóły dostępne na stronie:  www.onkobieg.pl

Ponadto wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do rejestracji w bazie dawców szpiku ODS IHiT do miasteczka 12-ego ONKOBIEGu w godz. 11:00-15:00.

Zapraszamy!

 

Ogólnodostępna platforma e-learning

2019-08-16

Zachęcamy do korzystania z platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.

W chwili obecnej platforma  ma już ponad 2000 kont!  

Dotychczas wydano 600 Certyfikatów! 

 

Przypominamy, że platforma umożliwia prowadzenie na odległość szkolenia z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego. Członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa zachęcamy do logowania się na platformę pod adresem www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl .

 

Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

 • dla lekarzy
 • dla pielęgniarek i położnych
 • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.  

Więcej

Akcja rekrutacji dawców szpiku podczas 12-ego ONKOBIEGU – 08.09.2019

2019-07-18

Serdecznie zapraszamy chętnych do rejestracji w bazie dawców szpiku ODS IHiT do miasteczka 12-ego Onkobiegu, w dniu 8.09.2019, w godz. 11:00-15:00, przy Centrum Onkologii, ul. Roentgena 5.

Jeśli jesteś pełnoletni, zdrowy i nie rejestrowałeś się do tej pory w żadnym Ośrodku Dawców Szpiku, a chcesz pomóc-zarejestruj się - uratuj życie.

Więcej

Już ponad 2000 uczestników platformy e-learning Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2019-07-10

Informujemy, że platforma e-learning opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020 ma już ponad 2000 uczestników!

 

Informujemy, że platforma e-learning opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020 ma już ponad 2000 uczestników!

Więcej

Nominacja Instytutu Hematologii i Transfuzjologii do nagrody HIPOKRATES MAZOWSZA 2019

2019-07-10

Mamy zaszczyt poinformować o nominacji Instytutu Hematologii i Transfuzjologii do nagrody HIPOKRATES MAZOWSZA 2019 w kategorii Szpital Roku. Plebiscyt HIPOKRATES MAZOWSZA, przeprowadzany wśród pacjentów szpitali organizowany jest przez „Polskę Metropolię Warszawską" i „Naszemiasto.pl" pod honorowym  patronatem Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, a także Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.

W plebiscycie głosami pacjentów wybierani są pracownicy oraz jednostki roku służby zdrowia w województwie mazowieckim. Celem akcji jest docenienie medyków oraz instytucji, które wyróżniają się podejściem do pacjenta.

Więcej

12 Onkobieg. Razem po zdrowie

2019-07-05

Serdecznie zapraszamy na 12-y Onkobieg, który odbędzie się 8-go września 2019 r. pod Centrum Onkologii - Instytut na ul. Roentgena 5 w Warszawie. Uczestnicy pobiegną razem dla pacjentów w trakcie terapii onkologicznych i profilaktyki zdrowotnej. Instytut Hematologii i Transfuzjologii jest partnerem strategicznym Onkobiegu. 

Więcej

Ogólnodostępna platforma e-learning

2019-06-14

Serdecznie zapraszamy do grona użytkowników ogólnodostępnej platformy e-learning pod adresem www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl 
Platforma ma już ponad 1800 uczestników!
Umożliwia prowadzenie na odległość szkolenia z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego. Zachęcamy członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa do logowania się na platformę. Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

 • dla lekarzy
 • dla pielęgniarek i położnych
 • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.  Dotychczas wydano 500 takich Certyfikatów. 

Więcej

Życzenia z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

2019-06-13

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, obchodzonego corocznie w dniu 14 czerwca, Minister Zdrowia oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii składają wyrazy wdzięczności za ofiarowanie własnej krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

Z okazji Swiatowego Dnia  Krwiodawcy, obchodzonego corocznie w dniu 14 czerwca, sktadam wyrazy wdzi cznosci  za  ofiarowanie wtasnej krwi dla ratowania zdrowia i zycia drugiego cztowieka

Więcej

Dr Bartosz Puła wśród 10-ciu finalistów konkursu Supertalenty w Medycynie 2019

2019-06-10

Z przyjemnością informujemy, że Pan dr n. med. Bartosz Puła znalazł się wśród 10-ciu finalistów konkursu Supertalenty w Medycynie 2019.

Więcej

Ogólnodostępna platforma e-learning

2019-05-27

Opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.” ma już ponad 1500 kont aktywnych i 381 wydanych Certyfikatów.
Przypominamy, że Platforma dedykowana jest członkom Komitetów Transfuzjologicznych, osobom bezpośrednio zaangażowanym w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkim osobom uczestniczącym w procesach krwiolecznictwa. Powstała w celu prowadzenia na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego.
Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

 • dla lekarzy
 • dla pielęgniarek i położnych
 • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.

Więcej

26. Międzynarodowe Warsztaty na temat nadzoru i badań przesiewowych patogenów krwiopochodnych

2019-05-21

Organizatorzy - Międzynarodowe Stowarzyszenie Frakcjonowania Osocza (IPFA), Instytut Paul-Ehrlicha (PEI) oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie z przyjemnością zapraszają na 26. Międzynarodowe Warsztaty na temat „Nadzoru i badań przesiewowych patogenów krwiopochodnych”. Warsztaty odbędą się w Krakowie w dniach 22 i 23 maja 2019 r. w Doubletree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center na ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

Więcej

Projekt e-krew

2019-05-07

Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie został instytucją nadzorującą realizację oraz partnerem projektu e-krew.
e-krew to realizowany przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia projekt budowy systemu informatycznego, odpowiadający na potrzeby:
•    dawców i kandydatów na dawców krwi,
•    podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które wykorzystują krew i jej składniki w celach leczniczych,
•    centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które bezpośrednio realizują działania związane z publiczną służbą krwi –  pobranie, badanie, preparatyka oraz dystrybucja krwi i jej składników,
•    instytucji nadzorujących system publicznej służby krwi: Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Krwi, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

Więcej

Przypomnienie o możliwości korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning

2019-04-26

Przypominamy o możliwości korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”
Celem projektu jest prowadzenie na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego.

Więcej

Serdecznie zachęcamy do korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning

2019-03-25

Serdecznie zachęcamy do korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Więcej

Wstrzymane przyjęcia pacjentów pierwszorazowych

2019-03-19

Ze względów epidemiologicznych wstrzymuje się przyjęcia chorych pierwszorazowych do Kliniki Hematologii do dnia 31.03.2019r

Dr med. Kazimierz Hałaburda

Zastępca Dyrektora  Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

Ds. Lecznictwa

Więcej

Wyniki głosowania z wyborów uzupełniających do Rady Naukowej

2019-02-22

Instytut Hematologii i Transfuzjologii informuje, że w wyniku wyborów uzupełniających do Rady Naukowej IHiT IX Kadencji wybrana została Pani dr hab. n. med. Barbara Nasiłowska - Adamska.

Więcej

Już ponad 700 uczestników na platformie e-learningowej

2019-02-06

Z przyjemnością informujemy, że nasza ogólnodostępna platforma e-learning uruchomiona pod adresem www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl ma już ponad 700 uczestników!

Za jej pośrednictwem prowadzimy na odległość szkolenia z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego. Z tego względu zachęcamy członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa do logowania się na naszą platformę. Przypominamy, że platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

 • dla lekarzy
 • dla pielęgniarek i położnych
 • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne. Wydano już 50 takich Certyfikatów. 

Przypominamy, że platforma została opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Serdecznie zapraszamy do grona jej użytkowników!

Więcej

Uroczyste przekazanie sprzętu medycznego

2019-02-04

W dniu 25 stycznia 2019 r. w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu medycznego – aparatu EKG oraz pomp infuzyjnych.

Fundatorem aparatu EKG  jest szkoła No bell Education Centre z Konstancina-Jeziornej. Środki finansowe na zakup powyższego sprzętu zebrano podczas aukcji charytatywnej w ramach Dnia Życzliwości organizowanego w szkole już po raz dziewiąty.

Aparat EKG został przekazany przez reprezentację uczniów i ich nauczycielkę Panią Magdalenę Ołdakowską na ręce Dyrektor IHIT – Pani Prof. dr hab. n. med. Ewy Lech-Marańdy. Sprzęt będzie służył w Klinice Hematologii.

W wydarzeniu brała również udział firma Medicart Healthcare Sp. z o.o., która poprzez Fundację na Rzecz Chorych z Chorobami Krwi przekazała Instytutowi 32 pompy infuzyjne. Sprzęt trafi do Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej, Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych, Kliniki Hematologii oraz Oddziału Leczenia Dziennego.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział pracownicy Instytutu, w tym profesorowie obdarowanych klinik, lekarze oraz pielęgniarki. Podczas spotkania Pani Dyrektor Ewa Lech-Marańda w imieniu pracowników IHIT przekazała Fundatorom dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie i zakup sprzętu na rzecz pacjentów Instytutu.

Więcej

Ogólnodostępna platforma e-learningowa

2019-01-14

UWAGA:  dotyczy ogólnodostępnej platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Z przyjemnością informujemy, że nasza platforma uruchomiona pod adresem:

www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl ma już ponad 500 uczestników !

Celem jest prowadzenie na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego, dlatego zachęcamy członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa do logowania się na naszą platformę. Przypominamy, że platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

 • dla lekarzy
 • dla pielęgniarek i położnych
 • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy do grona użytkowników platformy !

Więcej

Ranking Szpitali 2018

2018-12-20

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Hematologii i Transfuzjologii po raz kolejny stanął na podium Rankingu Szpitali 2018 „Bezpieczny Szpital Przyszłości” i został wyróżniony w kilku kategoriach. Instytut zajął:

I miejsce w Polsce w kategorii „Sieć – szpitale ogólnopolskie”

I miejsce w Polsce w kategorii „Szpitale zabiegowe monospecjalistyczne bez onkologicznych”,

oraz II miejsce w Rankingu Szpitali 2018 w województwie mazowieckim.

 

Więcej

Wyróżnienie dla Profesora Przemysława Juszczyńskiego podczas uroczystości wręczenia Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

2018-12-07

Z przyjemnością informujemy, że Prof. dr. hab. n. med. Przemysław Juszczyński z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w dniu 3 grudnia 2018 otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki - Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe.

Prof. dr. hab. n. med. Przemysław Juszczyński otrzymał nagrodę za badania dotyczące mechanizmów patogenetycznych chłoniaków B-komórkowych, w szczególności dotyczących roli kinazy SYK w przewodzeniu sygnału receptora B-komórkowego w najczęstszym typie chłoniaka u dorosłych – chłoniaku rozlanym z dużych komórek B. Badania te scharakteryzowały szczegółowo mechanizmy odpowiadające za cytotoksyczność inhibitorów SYK.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

Więcej

Ruszyła ogólnopolska platforma e-learningowa

2018-12-06

Z przyjemnością informujemy, że pod adresem:

www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl

uruchomiona została nowa ogólnodostępna platforma e-learning opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Celem projektu jest prowadzenie na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego.

Platforma dedykowana jest członkom Komitetów Transfuzjologicznych, osobom bezpośrednio zaangażowanym w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkim osobom uczestniczącym w procesach krwiolecznictwa. Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

 • dla lekarzy
 • dla pielęgniarek i położnych
 • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z platformy!!!

Więcej

Historie chorób z lat 1996 - 1997

2018-12-06

Instytut Hematologii i Transfuzjologii uprzejmie informuje, że historie chorób z lat 1996 – 1997 zostaną zniszczone z powodu zakończenia ustawowego, 20-letniego okresu ich przechowywania. Do 5 stycznia 2019 roku istnieje jeszcze możliwość odebrania przez pacjentów tych dokumentów z Archiwum Zakładowego i Historii Chorób Instytutu. 

Więcej

Życzenia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

2018-11-21

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Hematologii i Transfuzjologii pragną przekazać wszystkim osobom, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa wyrazy głębokiej wdzięcznosci i uznania za wspaniały dar serca, za bezinteresowność i ogromne pokłady wrażliwości na potrzeby innych.

Więcej

Grant w ramach konkursu OPUS Narodowego Centrum Nauki

2018-11-20

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Hematologii i Transfuzjologii w 15 konkursie OPUS Narodowego Centrum Nauki zdobył grant pt. „Rola kinaz seryny 10 histonu H3 (H3S10) w deregulacji transkrypcji w chłoniakach rozlanych z dużych komórek B” .

Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Przemysław Juszczyński. Celem projektu jest zrozumienie sposobu, w jaki białka wprowadzające jedną z modyfikacji epigenetycznych (fosforylacja histonu H3 w pozycji seryny 10), regulują transkrypcję, czyli przepisywanie informacji genetycznej z DNA  i działanie genów w chłoniaku rozlanym z dużych komórek B (DLBCL) . Farmakologiczne zablokowanie tych białek może mieć znaczenie w leczeniu chłoniaka DLBCL.

https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2018-11-16-opus15-preludium15

Kierownikowi Projektu gratulujemy i życzymy sukcesów!

Więcej

Przyznanie nagrody im Tomasza Jakuba Michalskiego

2018-10-30

tl_files/igrzabka/Foto2.jpg

Z wielką przyjemnością informujemy, że 22 października 2018, nasz pracownik, Pan dr Maciej Szydłowski otrzymał prestiżową nagrodę im. Tomasza Jakuba Michalskiego. Nagroda jest przyznawana od 15 lat przez Fundację im. Tomasza Jakuba Michalskiego wybitnym młodym pracownikom nauki, których badania i działalność naukowa przyczyniają się do zwalczania chorób nowotworowych. Przyznana nagroda jest uwieńczeniem dotychczasowych osiągnięć Pana Doktora.

Warto podkreślić, że w wybitnym gronie laureatów znajduje się jeszcze Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jamroziak, Kierownik Oddziału Chorób Układu Chłonnego w Klinice Hematologii w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.

Panu dr Maciejowi Szydłowskiemu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej

Krajowy Konsultant w dzieninie Hematologii

2018-10-29

Informujemy, że Prof. dr hab. n. med. Ewa Lech - Marańda pełni funkcję krajowego konsultanta w dziedzinie hematologii, zastępując prof. dr. n.med. Wiesłąwa Jędrzejczaka, Kierownika Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

Więcej

Kondolencje

2018-10-26

"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej"

Z wielkim żalem żegnamy

Elę Dłutek

Wspaniałą koleżankę i wieloletniego pracownika Instytutu.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Łączymy się w smutku z Rodziną.

Dyrekcja Instytutu, Koleżanki i Koledzy.

Uroczystość pożegnalna Pani Elżbiety Dłutek odbędzie się 6 listopada (wtorek) o godzinie 12.00 w Kaplicy na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

 

Więcej

Wkrótce rusza nowa ogólnodostępna platforma e-learningowa

2018-10-10

Platforma dedykowana jest członkom Komitetów Transfuzjologicznych, osobom bezpośrednio zaangażowanym w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkim osobom uczestniczącym w procesach krwiolecznictwa:

 • lekarzom,
 • pielęgniarkom i położnym,
 • diagnostom laboratoryjnym,
 • lekarzom odpowiedzialnym za gospodarkę krwią

Więcej

Koncert muzyki fortepianowej w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii

2018-10-05

W dniu 02.10.2018r. Instytut Hematologii i Transfuzjologii zmienił salę audiowizualną w wyjątkową salę koncertową. Tego wieczoru mieliśmy zaszczyt gościć wybitnego pianistę, laureata wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, Pana Krzysztofa Książka. Przez blisko godzinę wyjątkowa i niezwykle poruszająca muzyka podziwiana była przez licznie przybyłych Pacjentów, jak również Dyrekcję oraz pracowników Instytutu.

Więcej

Kondolencje

2018-08-13

]tl_files/Abscipien/nekrolog prof. A. J. Meissner.JPG
 
 
 

Więcej

Instytut Hematologii i Transfuzjologii rozpoczyna rekrutację na czteroletnie, stacjonarne Studia Doktoranckie

2018-08-01

Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych, którzy posiadają tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera biologii, biotechnologii, biochemii, diagnostyki laboratoryjnej lub dyscyplin pokrewnych, lekarza lub inny równorzędny, prezentują wysoki poziom przygotowania merytorycznego do prowadzenia badań naukowych i chcą uzyskać stopień doktora.

Więcej

Wyniki konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej na grant zespołowy TEAM

2018-07-23

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie Pana Prof. Przemysława Juszczyńskiego.
W 5/2017 konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, na grant zespołowy TEAM, projekt Pana Profesora pt. „Nowe, niekanoniczne funkcje kinaz PIM w nowotworach układu chłonnego” uzyskał finansowanie w wysokości
3 499 450 zł.
Gratulujemy !

https://www.fnp.org.pl/grantobiorcy-team-konkurs-52017/

Więcej

Kondolencje

2018-07-04

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Malczyk, wieloletniej Pielęgniarki Oddziałowej Kliniki Chirurgii Ogólnej i Hematologicznej

Rodzinie i Bliskim Zmarłej

składamy wyrazy głębokiego współczucia

Dyrekcja i pracownicy Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie

Więcej

Komunikat dla pacjentów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2018-06-14

W związku z okresem urlopowym, w miesiącach: lipiec i sierpień, Oddział Leczenia Dziennego Instytutu przy ul. Chocimskiej 5 będzie nieczynny.

Pacjenci  będą przyjmowani w Oddziale Leczenia Dziennego w siedzibie Instytutu przy ul. I. Gandhi 14.

Za wynikające z tego niedogodności przepraszamy.

Więcej

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

2018-06-07

Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, jako beneficjent projektu POIS.09.02.00-00-0057/16-00, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, pn. „Wsparcie diagnostyki i leczenia schorzeń onkologicznych w Instytucie Hematologii”, informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

 Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą i stanowi narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:

 1)   specjalny adres e-mail: nadużycia.POIS@mir.gov.pl

 lub

 2)   elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej: www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

Więcej

Wyróżnienie podczas Gali Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię

2018-05-29

Z przyjemnością informujemy, że Pan prof. dr. hab. n. med. Jerzy Windyga i Pan dr n. med. Andrzej Misiak otrzymali wyróżnienia za pomoc, opiekę i zaangażowanie na rzecz chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne, podczas  Gali z okazji 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię, która odbyła się 16 maja 2018 r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: 30 lat Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię: walka o lepsze leczenie

tl_files/Abscipien/fot_30-lecie PSCH.jpg

Więcej

X edycja Konkursu INNOWATOR MAZOWSZA - Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec

2018-04-06

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że trwa X edycja Konkursu INNOWATOR MAZOWSZA, który objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Innowator Mazowsza to Konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu. Ideą Konkursu jest promowanie kultury kreatywności i ducha przedsiębiorczości. Konkurs adresowany jest m.in. do młodych, twórczo myślących, kreatywnych naukowców, których prace doktorskie zawierają innowacyjne rozwiązania nadające się do zastosowania w praktyce gospodarczej.

Wiecej szczegółowych informacji znajduje się pod linkiem:
oraz

 

Więcej

Dzień 30 marca 2018 r. jest dniem wolnym od pracy zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2018-03-26

Dyrekcja Instytutu Hematologii i Transfuzjologii  uprzejmie informuje, że dzień 30 marca 2018 r. jest dniem wolnym od pracy zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii Nr 36/2017 z dnia 15 listopada 2017 r. W związku z powyższym, w siedzibie Instytutu przy ul. I. Gandhi 14 oraz przy ul. Chocimskiej 5 w dniu 30 marca 2018 r. nieczynne będą: Przychodnie specjalistyczne, Zakłady naukowe, Pracownie, Apteka oraz Administracja.

Więcej

Nominacja profesorska dla Pana Krzysztofa Jamroziaka

2018-03-09

Z przyjemnością informujemy, że Pan dr hab. n. med. Krzystof Jamroziak, kierownik Oddziału Chorób Układu Chłonnego Kliniki Hematologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii odebrał w dniu 7 marca 2018 r. w Belwederze nominację profesorską od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy. W imieniu pracowników Instytutu Hematologii i Transfuzjologii serdecznie Panu Profesorowi gratulujemy

Więcej

List intencyjny o współpracy z WUM

2018-03-05

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 28.02.2018 Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, Prof. Ewa Lech-Marańda i Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego JM Prof. Mirosław Wielgoś, w obecności Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pani Katarzyny Głowali, podpisali list intencyjny o zacieśnieniu współpracy i integracji działań obu jednostek. Planowana współpraca obejmować będzie szerokie spektrum zagadnień, począwszy od prowadzonych wspólnie prac naukowo-badawczych, poprzez wzajemne wspomaganie się w działalności leczniczej oraz współpracę w wybranych elementach dydaktyki, zarówno w odniesieniu do studiów przeddyplomowych, jak i kształcenia podyplomowego. Wspólna inicjatywa Instytutu i Uniwersytetu pozwoli na kontynuację obecnie prowadzonej współpracy oraz stworzy dodatkowe możliwości jej dalszego rozszerzania na nowe obszary z zakresu hematologii i dziedzin pokrewnych

Więcej

Pani mgr Beata Lichocka Zastępcą Dyrektora ds. Zarządzania i Finansów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2018-01-05

Decyzją Ministra Zdrowia, Pani mgr Beata Lichocka z dniem 23 grudnia 2017 r. została powołana na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Zarządzania i Finansów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

 

Więcej

Ranking Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości”

2018-01-02

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż po raz kolejny  Instytut Hematologii i Transfuzjologii stanął na podium Rankingu Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości” i został wyróżniony w kilku kategoriach. Instytut zajął I miejsce w Polsce w kategorii „Szpitale zabiegowe monospecjalistyczne bez onkologicznych”, III miejsce w Polsce w kategorii „Sieć – szpitale ogólnopolskie” oraz  III miejsce w Rankingu Szpitali 2017 w województwie mazowieckim.

Więcej

Nagroda im. Hilarego Koprowskiego dla zespołu prof. Przemysława Juszczyńskiego

2017-12-20

Z ogromną przyjemnością informujemy, że zespół prof. Przemysława Juszczyńskiego został wyróżniony nagrodą im. Hilarego Koprowskiego, przyznawaną corocznie przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne za cykl najlepszych prac naukowych z obszaru onkologii powstałych w polskich laboratoriach. Zespołowi gratulujemy!

Więcej

Standard Pracy Komitetu Transfuzjologicznego, wydanie I

2017-12-20

Mamy przyjemność poinformować, iż w ramach programu polityki zdrowotnej finansowanego przez ministra zdrowia pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020” przy udziale Zespołu Ekspertów powstał "Standard Pracy Komitetów Transfuzjologicznych".

Publikacja jest pierwszą w Polsce próbą realizacji zadania polegającego na opracowaniu standardu wspomagającego pracę komitetów transfuzjologicznych i określającego wytyczne ich działalności. Zespół autorów, w skład którego wchodzą specjaliści - praktycy dołożył wszelkich starań, aby materiał zawarty w opracowanym Standardzie został przedstawiony w sposób rzetelny, a jednocześnie możliwie atrakcyjny dla Odbiorcy.

Więcej

Instytut Hematologii i Transfuzjologii z kategorią A w ocenie Komisji Ewaluacyjnej Jednostek Naukowych

2017-10-20

Z dumą informujemy, iż w ocenie jednostek naukowych, przeprowadzonych w tym roku przez Komisję Ewaluacji Jednostek Naukowych, Instytut Hematologii i Transfuzjologii uzyskał kategorię A.

 

 

Więcej

Kampania społeczna "Twoja krew, moje życie"

2017-10-19

Uprzejmie informujemy, że wszelkie informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń  promujących krwiodawstwo, w szczególności informacje o przebiegu ogólnopolskiej akcji pn. "Trasa Czerwonej Nitki" oraz działania związane z kampanią "Twoja krew, moje życie" dostepne są na stronie www.twojakrew.pl lub www.nck.gov.pl.

Dodatkowo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia fanpage'a ogólnopolskiej kampanii społecznej "Twoja krew, moje życie" dostępnego pod linkiem: https://pl-pl.facebook.com/Twoja-krew-moje-%C5%BCycie-490633821133661/

Więcej

Pani Profesor Ewa Lech - Marańda dyrektorem Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2017-10-05

Decyzją Ministra Zdrowia, Pani Prof. dr hab. n. med. Ewa Lech-Marańda została powołana na stanowisko Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii z dniem 25 września 2017 r. Jednocześnie z ww. dniem Pani Profesor przestała pełnić funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.


Więcej

Konkurs na stanowisko Asystenta w Zakładzie Wirusologii (1 etat)

2017-09-14

Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie ogłasza konkurs na stanowisko Asystenta w Zakładzie WIRUSOLOGII (1 etat)

Więcej

10 jubileuszowy Onkobieg Razem po zdrowie!

2017-08-18

Z dumą informujemy, że objęliśmy patronatem honorowym jubileuszową, dziesiątą edycję Onkobiegu.  
Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej wspaniałej inicjatywy i oczywiście aktywnego uczestnictwa.

Więcej

Sprostowanie do "Protokołu wyborów do Rady Naukowej IHiT IX kadencji

2017-07-07

Działając na podstawie Zarządzeniem Nr 22/2017 Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii z dnia 5 lipca 2017 r. w sprawie wznowienia prac Komisji Wyborczej powołanej do przeprowadzenia w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie wyborów do Rady Naukowej IX kadencji na lata 2017-2021,  po ponownym  przeliczeniu w dn. 6 lipca 2017 r.  głosów oddanych 27 czerwca 2017 r., Komisja Wyborcza  podaje wyniki głosowania.

Więcej

PROTOKÓŁ WYBORÓW DO RADY NAUKOWEJ IHiT IX KADENCJI 2017-2021. WYNIKI GŁOSOWANIA W DNIU 27 CZERWCA 2017 r.

2017-06-28

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy protokół  wyborów do rady naukowej IHiT IX kadencji 2017-2021. wyniki głosowania w dniu 27 czerwca 2017 r.


Więcej

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

2017-06-14

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy Instytut Hematologii i Transfuzjologii składa wszystkim kandydatom

Więcej

obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań dobrej praktyki pobierania krwi i jej składników, badania, preparatyki, przechowywania, wydawania i transportu dla jednostek organizacyjnych publicznej służby krwi.

2017-06-14

Instytut Hematologii i Transfuzjologii informuje, że w dniu 9 czerwca 2017 roku ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań dobrej praktyki pobierania krwi i jej składników, badania, preparatyki, przechowywania, wydawania i transportu dla jednostek organizacyjnych publicznej służby krwi.

Więcej

"Perły Medycyny" w kategorii "Szpitale monospecjalistyczne" oraz nagrody specjalnej "Perły Medycyny 10-lecia"

2017-06-06

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy laureatami I nagrody "Perły Medycyny" w kategorii "Szpitale monospecjalistyczne" oraz nagrody specjalnej "Perły Medycyny 10-lecia" w Ogólnopolskim Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości.

Więcej

Call Center do przychodni i poradni specjalistycznych IHiT

2017-05-17

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15.05.2017 roku funkcjonuje w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii automatyczna rejestracja (Call Center) wizyt pierwszorazowych w przychodni specjalistycznej oraz wizyt (zmiana terminu/potrzeba dodatkowej wizyty) w specjalistycznych poradniach przyklinicznych Instytutu. Telefony są czynne w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 18.00.

Ponadto dla wybranych grup chorób, funkcjonuje w Instytucie 11 zespołów diagnostyczno-leczniczych, których zadaniem jest koordynowanie, w trybie telefonicznym i mailowym, opieki ambulatoryjno-hospitalizacyjnej u chorych rejestrowanych wcześniej w Instytucie (p. niżej). W przypadku zaistnienia potrzeby pilnego kontaktu z Instytutem prosimy o kierowanie pytań i wątpliwości do koordynatorów zespołów, pod wskazane poniżej numery telefonów (w dni powszednie od godz. 7.30 do 15.00) lub adres mailowe.

Konsultacje zespołów diagnostyczno-leczniczych nie powinny zastępować specjalistycznej opieki ambulatoryjnej prowadzonej w sposób ciągły u wszystkich chorych zarejestrowanych w Instytucie w specjalistycznych poradniach przyklinicznych (terminy uzgadniane w trakcie poprzedniej wizyty poradnianej lub pod koniec hospitalizacji). W sytuacjach nagłych czynna jest także całodobowa Izba Przyjęć w siedzibie Instytutu na ul. Indiry Gandhi 14.

Mając nadzieję na usprawnienie opieki nad wszystkimi chorymi zgłaszającymi się do Instytutu będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania nowego systemu opieki ambulatoryjnej, które prosimy kierować do zastępcy dyrektora ds. lecznictwa - prof. Ewy Lech-Marańdy (adres mailowy:  <mailto:lecznictwo@ihit.waw.pl> lecznictwo@ihit.waw.pl).

Państwa uwagi pozwolą na stałe doskonalenie koordynacji i kompleksowości usług diagnostyczno-leczniczych świadczonych w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Warzocha
Dyrektor Instytutu

Więcej

Telefoniczna Rejestracja Pacjentów w IHiT

2017-05-16

W odpowiedzi na liczne zapytania Pacjentów podajemy numery Telefonicznej Rejestracji Pacjentów w IHiT czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00:
*       22 34 96 129
*       22 34 96 131
*       22 34 96 132
*       22 34 96 297
*       22 34 96 609
*       22 34 96 653.

Nadanie tytułu profesora zwyczajnego Panu Przemysławowi Juszczyńskiemu

2017-05-05

Instytut Hematologii i Transfuzjologii z przyjemnością zawiadamia, że Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda w dniu 20 kwietnia 2017 r. w Belwederze nadał Panu Profesorowi Przemysławowi Juszczyńskiemu, Zastępcy Dyrektora Do Spraw Nauki Instytutu Hematologii i Transfuzjologii tytuł naukowy profesora nauk medycznych.
W imieniu pracowników Instytutu Hematologii i Transfuzjologii serdecznie Panu Profesorowi gratulujemy.

KOMUNIKAT RADY NAUKOWEJ Instytutu Hematologii i Transfuzjologii z dnia 15 lutego 2017 r.

2017-02-15


W związku z wejściem w życie ustawy z dn. 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o instytutach badawczych oraz ustawy – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 1 lutego 2017 r, poz. 202) Rada Naukowa Instytutu Hematologii i Transfuzjologii ogłasza, że rozpoczęty na podstawie dotychczasowych przepisów konkurs na Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii ulega zakończeniu.

Więcej

Komunikat do pacjentów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2017-02-08

Zgodnie z art. 29 Ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2016 r. poz. 186 z późn. zm.) zostanie dokonana kasacja historii chorób Kliniki Hematologii, Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kliniki Chirurgii Ogólnej w IHiT z lat: 1993  - 1995.
Wszyscy zainteresowani, którzy chcą odebrać oryginały historii chorób proszeni są o złożenie pisemnego wniosku w  Kancelarii IHiT (w godz. 8 -15) w terminie do końca marca 2017 roku.

Więcej

Sukces Instytutu w konkursie NCK "Harmonia"

2017-02-06

Z wielką radością informujemy o sukcesie  Instytutu Hematologii i Transfuzjologii  w konkursie Narodowego Centrum Nauki „Harmonia”.  Nasz projekt pt. „Genetyczne cechy komórek Reed-Sternberga i ich interakcje z makrofagami w klasycznym chłoniaku Hodgkina: identyfikacja mechanizmów oporności na chemioterapeutyki i nawrotów choroby” uzyskał w tym konkursie  dofinansowanie na kwotę blisko 1 500 000 PLN!

 

Więcej

Instytut Hematologii i Transfuzjologii w rankingu "Bezpieczny Szpital Przyszłości"

2016-12-21

Po raz kolejny Instytut Hematologii i Transfuzjologii stanął na podium rankingu najlepszych szpitali w Polsce „Bezpieczny Szpital Przyszłości - Ranking Szpitali 2016" i wzorem poprzednich edycji, uczynił to w kilku kategoriach. IHiT okazał się najlepszy w Polsce wśród szpitali monospecjalistycznych oraz najlepszy w województwie mazowieckim bez względu na profil prowadzonej działalności. Instytut został także wyróżniony jako jeden z najbardziej bezpiecznych szpitali w Polsce pod względem bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług dla Pacjentów.


Więcej

Wzór zamówienia na produkty krwiopochodne, rekombinowane koncentraty czynników krzepnięcia oraz desmopresynę

2016-12-09

Instytut Hematologii i Transfuzjologii informuje, że w dniu 2 grudnia 2016 roku zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw RP Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 listopada 2016r. w sprawie szczegółowego wzoru zamówienia indywidualnego na produkty krwiopochodne, rekombinowane koncentraty czynników krzepnięcia oraz desmopresynę, które wchodzi w życie z dniem 16 grudnia 2016 roku.

Więcej

Komunikat Narodowego Centrum Krwi

2016-12-09

Komunikat w sprawie internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę dla chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne w ramach „Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2012-2018”
Rekomendujemy składanie zamówień w systemie, dostępnym pod adresem: https://csm-swd.nfz.gov.pl/cnr
Jednocześnie w celu zapewnienia dostępu do koncentratów czynników krzepnięcia i desmopresyny informujemy, że do dnia 31 grudnia 2018 roku dopuszcza się możliwość wystawiania przez lekarzy zapotrzebowań papierowych (poza systemem) w przypadkach:
1. wydania leku „na ratunek”,
2. ewentualnych awarii i przerw w działaniu systemu.

Więcej

Podziękowania dla Honorowych Krwiodawców

2016-11-24

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa uroczyście obchodzonych w dniach 22 - 26 listopada Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Minister Zdrowia Pan Konstanty Radziwiłł oraz Narodowe Centrum Krwi składają Honorowym Krwiodawcom najserdeczniejsze podziękowania za dar serca - ofiarowanie własnej krwi potrzebującycm osobom.

Więcej

Diamentowy Grant dla członka Koła Hematologicznego IHiT

2016-11-21

Z przyjemnością informujemy, że Pan Filip Garbicz, student VI roku Wydziału Lekarskiego WUM, który pracuje w Hematologicznym Kole Naukowym przy IHIT, otrzymał prestiżowe wyróżnienie MNiSW – Diamentowy Grant. Tytuł nagrodzonego projektu Pana Filipa Garbicza to „Inhibitory pan-PIM jako racjonalna strategia leczenia celowanego w szpiczaku mnogim zaburzająca jego interakcje z mikrośrodowiskiem”, a kwota dofinansowania 220.000 zł. Gala, podczas której laureat odebrał swą diamentową statuetkę, odbyła się w 26.10.2016 w Warszawie.          W uroczystości wziął udział Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pan Jarosław Gowin.


Więcej

Federacja Wielospecjalistycznych Centrów Onkologicznych

2015-09-15

W dn. 10.09. 2015 roku zarejestrowana została w Krajowym Rejestrze Sądowym, utworzona w czerwcu tego roku Federacja Wielospecjalistycznych Centrów Onkologicznych zrzeszająca wszystkie regionalne publiczne ośrodki onkologiczne, Centrum Onkologii  - Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii. Federacja jest organizacją pracodawców w rozumieniu Ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o organizacjach pracodawców.

Więcej

Spotkania Koła Hematologicznego

2015-09-07

Od października 2015 roku w Klinice Hematologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii rozpoczną się spotkania Koła Hematologicznego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z z prof. Ewą Lech-Marańda (tel. 22 34 96 334 lub email: emaranda@ihit.waw.pl).

Kształcenie podyplomowe w dziedzinie hematologii w IHiT

2015-09-07

Instytut Hematologii i Transfuzjologii prowadzi kształcenie podyplomowe w dziedzinie hematologii według dotychczasowego programu specjalizacyjnego oraz w systemie modułowym i dysponuje wolnymi miejscami specjalizacyjnymi w trybie rezydenckim i pozarezydenckim. Zainteresowanych prosimy o kontakt z prof. Ewą Lech-Marańda (Klinika Hematologii, tel. 22 3496334, email: emaranda@ihit.waw.pl)

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Naukowej

2015-05-26

W wyborach uzupełniających do Rady Naukowej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii VII kadencji, które odbyły się 25 maja 2015 r. wzięło udział 114 osób. Za kandydaturą Pana prof. nadzw. dr hab. n. med. Krzysztofa Jamroziaka oddano 111 głosów ważnych. 3 głosy były nieważne.

Nadanie tytułu profesora zwyczajnego Pani Monice Prochorec - Sobieszek

2015-05-08

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski postanowieniem z dnia 29 stycznia 2015 r. nadał Pani Profesor Monice Prochorec - Sobieszek, kierownikowi Zakładu Diagnostyki Hematologicznej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

W imieniu wszystkich pracowników Instytutu Hematologii i Transfuzjologii serdecznie gratulujemy.

Więcej

Nadanie tytułu profesora zwyczajnego Panu Ryszardowi Pogłodowi

2015-02-12

Z przyjemnością powiadamiamy, że Pan Profesor Ryszard Pogłód, kierownik Pracowni Transfuzjologii Klinicznej Z Bankiem Krwi Instytutu Hematologii i Transfuzjologii otrzymał z rąk Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego akt nadania tytułu profesora zwyczajnego w trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w dniu 21 stycznia 2015 roku.

W imieniu pracowników Instututu Hematologii i Transfuzjologii serdecznie gratulujemy.

Więcej

Nadanie tytułu profesora zwyczajnego Panu Jerzemu Windydze

2015-02-05

Miło nam poinformować, że Pan Profesor Jerzy Windyga, kierownik Kliniki Zaburzeń Hemostazy I Chorób Wewnętrznych Instytutu Hematologii i Transfuzjologii otrzymał z rąk Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego akt nadania tytułu profesora zwyczajnego w trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w dniu 21 stycznia 2015 roku.

W imieniu wszystkich pracowników Instytutu Hematologii i Transfuzjologii serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!

Więcej

KOMUNIKAT NARODOWEGO CENTRUM KRWI

2014-12-19

w sprawie internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę dla chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne w ramach „Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2012-2018”.

Więcej

Nadanie tytułu profesora zwyczajnego Pani Ewie Lech-Marańdzie

2014-12-01

Z przyjemnością informujemy, że Pani Profesor Ewa Lech - Marańda, zastępca kierownika Kliniki Hematologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii odebrała akt nadania tytułu profesora zwyczajnego w trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w dniu 10 listopada 2014 roku.
W imieniu wszystkich pracowników Instytutu serdecznie gratulujemy!

Więcej

Profesor Przemysław Juszczyński laureatem II edycji plebiscytu "Polacy z Werwą w kategorii Medycyna

2014-10-21

Z przyjemnością informujemy, że Pan Profesor Przemysław Juszczyński został laureatem II edycji plebiscytu "Polacy z Werwą" w kategorii MEDYCYNA.

Więcej

Prezentacje naukowców z IHiT na Konferencji ASH w USA

2014-08-19

Miło nam poinformować, że na tegorocznej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Hematologii w Colorado Springs w USA nasi koledzy i koleżanka z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, naukowcy z Pracowni Hematologii Doświadczalnej IHiT, kierowanej przez prof. nadzw. dr hab. n. med. Przemysława Juszczyńskiego zaprezentowali najnowsze wyniki badań zespołu.

Więcej

LIST OTWARTY DO PANI PROFESOR HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ

2014-08-06

Zapraszamy do zapoznania się z listem otwartym skierowanym na ręce Pani Profesor Hanny Gronkiewicz-Waltz - Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, podpisanym przez kierownictwo Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie oraz Prezesów Towarzystw Naukowych.

Więcej

Światowy Dzień Walki z Rakiem

2014-02-06

W dniu 4.02.2014 podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem w Galerii Porczyńskich odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Dyrekcji i Pracowników Publicznych Ceentrów Onkologii, organizacji pacjenckich. Przedstawione problemy polskiej onkologii odbyły się szerokim echem w mediach

Więcej

Archiwum